Nepříjemný zápach z tlamičky může signalizovat zdravotní riziko

16.4.2015, HUNTER - just your friend....

Blízký kontakt s pejskem, kdy si dokazujeme vzájemnou lásku, je velice důležitý. Když ale pejskovi nevábně zapáchá z tlamičky, není to vůbec příjemný zážitek.

Nejčastější příčiny zápachu

Zápach začíná vznikat ve chvíli, kdy se dostatečně nevěnujeme pravidelnému čištění zubů. Zbytky jídla ulpívají v mezizubních prostorách, kde jsou napadeny bakteriemi. Zánět dutiny ústní může být také jednou z příčin. V takové situaci ulpívá na zubech plak, který se v průběhu několika dnů změní na ztvrdlý zubní kámen. Nepravidelná hygiena dutiny ústní je riziková především z důvodu vzniku zánětu dásní nebo infekce v kořenu zubu.

dental1.jpg

                                                                           Ukázkový psí chrup.

 

Důsledky zanedbané hygieny

Zánět v těle pejska, který vznikne z banálního nečištění zubů, může mít fatální následky. Když se totiž infekce ze zubů rozšíří po těle, může se usadit na játrech, ledvinách nebo může zasáhnout dokonce i srdce. Pokud máte pocit, že jste fázi čištění zanedbali, poraďte se raději s veterinářem.

dental2.jpg

                                                         Při zanedbání péče se poraďte s veterinářem.

 

Pravidelné čištění

Problémům se špatným dechem lze předcházet čištěním. Mazlavý plak jde odstranit speciálním zubním kartáčkem pro psy a psí pastou na zuby. Takovou péči doporučujeme provádět 1x týdně. Skvělou prevencí jsou i peppermintové žvýkací kostičky, které je možno pořídit i ve tvarech, které pomáhají nejen čistit zuby, ale také masírovat dáseň. Dentální pamlsky pejska zabaví a zároveň mu zajistí svěží dech.

 

Starejte se o chrup svého pejska jako o svůj vlastní a pořiďte pejskovi pomůcky, které upevní jeho zdraví.

 

S láskou

Váš HUNTER <3