Jak ochránit pejska před zimou

25.9.2015, hunter - Just your friend...

Chladné a deštivé počasí se blíží a netrápí jenom nás, ale také naše čtyřnohé mazlíčky. Na co dávat pozor a jak v zimě správně pečovat o naše pejsky?

Zimní obleček

Nejde pouze o módní trend, ale zvláště u malých pejsků hrozí nachlazení a další zdravotní problémy a je nutné je před chladným počasím chránit. Oblečků se v dnešní době vyrábí velká řada, důležité je ovšem myslet na to, jak se v něm bude cítit. Psí oblečky by měly být hlavně praktické a pohodlné, neměly by mu bránit v pohybu a měly by dobře padnout. Vybírejte také kvalitní materiály, které pejska zahřejí a nebudou ho znervózňovat a dráždit. U krátkosrstých plemen je doporučeno používat zimní obleček, který bude pejska zahřívat na kritických partiích, jako jsou například ledviny.

zima.jpg

Krmení

V zimě je také nutné přizpůsobit krmení, pejci v bytě vydávají méně energie a do jejich jídelníčku by se měla zařadit méně kalorická strava či snížit krmné dávky. Naopak u venkovních mazlíčků krmnou dávku naopak přibližně o 20 % zvyšte, protože část krmiva je spotřebována na zvýšenou termoregulaci. Krmivo nezapomínejte obohatit přídavkem bílkovin, dále také tuků a vitámínů. U pejsků, kteří jsou na zahradě bez přístupu do domu, dbejte na to, aby měli k dispozici nezamrznutou vodu k pití.

 

Péče o tlapy

Mrazem dostávají tlapky pořádně zabrat a posolené chodníky jim vůbec neprospívají. Polštářky tlapiček mohou popraskat či se nepříjemně odřít. Po příchodu z procházky, pejskovi packy omyjte studenější vodou, osušte a poté dobře promažte. Vhodné je také vystříhat prorůstající srst mezi polštářky, lepící sníh může pejskovi způsobit rozpraskání kůže mezi polštářky, což může způsobit velké bolesti.

 zima2.jpg

Zimní období může naše pejsky nepěkně potrápit. Dopřejte svým mazlíčkům proto správnou péči, která jim toto období pomůže přečkat.

 

S láskou

Váš HUNTER <3