6 nejdůležitějších otázek před pořízením pejska

7.1.2016, Hunter

Vánoční sentimentální čas svádí k tomu, že můžeme podlehnout neuváženým pohnutkám. Jedním z nich je i spontánní pořízení pejska. Takový pejsek je ale závazkem na 10 – 15 let, proto je potřeba rozhodnutí pečlivě promyslet. Jste na pejska připraveni? Odpovězte si upřímně na těchto 6 otázek.

proc_psa1.jpg

Proč vůbec chci psa?

Protože máte rádi společnost a rádi se o někoho staráte. Chcete, aby si i vaše děti vytvořili ke zvířatům kladný vztah. Rozhodně byste si neměli pořizovat psa, protože se hodí do vaší velké zahrady, protože to štěňátko je hrozně roztomilé nebo protože má dítě narozeniny.

Nevadí mi časová náročnost?

Ráno si musíte přivstat a dojít na procházku, o víkendech a na dovolené ho musíte brát všude s sebou, rodina musí být schopna se domluvit, kdo půjde se psem večer ven. Nepořizujte psa v případě, že nevíte konkrétně, jak si své aktivity časově zorganizujete a spoléháte na to, že „on už se někdo najde, kdo s ním dojde.“

proc_psa2.jpg

 

Vím, jak spolu budeme bydlet?

Od plemene psa se bude odvíjet i místo, kde bude pejsek pobývat. Pakliže si pořizujete větší plemeno kvůli hlídání, musíte mít připravenou zateplenou boudu. Menší plemena do bytu by měla být bezproblémová, aby neničila nábytek, hlasitě neštěkala a nevadila sousedům.

Jsou všichni z rodiny pro?

Celá rodina by z nového člena měla mít radost a souhlasit s tím, že pomůžou s výchovou. V případě, že si pořizujete psa pouze pro sebe, nebude to fungovat a doma budou hádky.

proc_psa3.jpg

Jaké chci plemeno?

Bydlím v bytě – chci malé plemeno. Nemám tolik času ho cvičit – vyberu si nekonfliktní a mírumilovné plemeno. Chci psa k rodině – potřebuje prodělat výcvik, aby neublížil dětem. Chci hlídacího psa – jsem ochoten věnovat výcviku velkou spoustu času, pes mě musí poslouchat na slovo. Rozhodně se neřiďte pouze vzhledem pejska nebo módními trendy. Charakter některých plemen nemusí být slučitelný s tím vaším.

Mám na psa peníze?

Veterinární péče je velký byznys. Majitel pejska by měl mít vždy připraven finanční polštář na nákup základní výbavy, kvalitního krmiva, očkování nebo na nečekanou operaci.

proc_psa4.jpg

 

Jste připraveni na nového člena rodiny?

 

S láskou

Váš HUNTER <3