Dentální fitness pamlsky QCHEFS

24.9.2016, Hunter

Ryze přírodní, chutné a s prokázanými účinky při péči o zdravé psí zoubky a dásně. A co je nejlepší, hypoalergenní, bez lepku, ochucovadel a konzervantů. Zdravé pro všechny pejsky bez rozdílů.

Prémiové suroviny s prokázaným efektem05D080090.jpg

Mladá německá mikrobioložka, zapálenná hobby kuchařka a chovatelka psů Anke Domaske spojila znalosti své profese se svým koníčkem a vytvořila něco úžasného. Psí pamlsky, které přírodní cestou aktivně pečují o zdraví v psí tlamě, držtičce neboli mordě :-)

Při své práci totiž narazila na studie lékařských fakult univerzit ve Freiburgu (Oeschger, 2005) a Bernu (Neuhaus & Lussi, 2009), které prokázaly, že:

  • mléčné bílkoviny mají výrazný antibakteriální účinek (snižují schopnost tvorby buněčných stěn bakterií o 80 %). Bakterie jsou původci tvorby plaku, zápachu z tlamy a odvápňování zubní skloviny.
  • mléčné bílkoviny aktivované slinami mají vysokou přilnavost k hydroxyapatitu (základní složka skloviny) a zabraňují usazování plaku na povrchu zoubku
  • kasein (obsažený ve všech mléčných výrobcích) vytváří na povrchu zubu prostředí, které váže vápník a fosfor, a tak sklovinu aktivně remineralizuje

surovina.jpg
Základem všech pamlsků QCHEFS, tak se jmenuje firma, kterou Anke založila, je proto čerstvý sýr cottage (jediný zdroj bílkovin), který zpracováním při nízkých teplotách a mísením se superpotravinami, jako je pohanka, karob nebo rýže (podle receptury), bioglycerin z kokosového oleje a řepkový olej získává specifickou strukturu a chuť. Výsledkem je ryze přírodní pamlsek. Žádná laktóza, lepek, přidaný cukr, potenciální alergeny; bez ochucovadel a konzervantů. Díky šetrnému zpracování si pamlsky uchovávají přirozený obsah vitaminů řady B a jsou bohaté na hořčík, zinek a železo.

Odměna a zábava ze zdravého žvýkání

snackies.jpgMěkké varianty pamlsků QCHEFS s pohankou (Sizzles, Vital Snackies) jsou určeny starším pejskům, štěňatům a jedincům s citlivými zuby nebo problémy s dásněmi. Jejich pružná struktura motivuje k výraznému žvýkání a ožižlávání dobrůtky pro prodloužení kontaktu se zuby. Psi je milují i jako vysoce chutnou odměnu nebo tréninkový motivační pamlsek. Karob jim totiž dodává lehce nasládlou chuť a navíc harmonizuje trávení. 

Tvrdé a puffované varianty (Hard Cheese, Vital Puffed Sticks, Cheesies) dokonale nahrazují žvýkací hračky a kostičky. Hard Cheese a Cheesies mají ve složení místo pohanky rýži a jsou proto extra bohaté na bílkoviny (39,1 %). Jejich ohlodáváním stráví spokojení psi spoustu času a blahodárné účinky tvarohových dobrůtek posílí mechanickým obrušováním již usazeného plaku. Radost udělají velkým i  malým psům, a to i těm, kteří mají díky dlouhému měkkému patru se žvýkáním problémy (mopsové, buldočci, pekinézové).

hard_cheese.jpgMy, jejichž pejsci trpí alergiemi a citlivým zažíváním, získáváme v pamlscích QCHEFS spojence v péči o kondici a zdraví (nejen dentální) svých čtyřnohých kamarádů, oceníme jejich voňavější dech a zejména radost z chutné odměny, která pejska dokáže aktivně zabavit na delší dobu.

S láskou

Váš HUNTER <3